KONKURS ("Wielki Gatsby")

great_gatsby
Jeden z najbardziej wyczekanych tytułów roku, premiera wielokrotnie przekładana i wzmagająca tym samym pobudzone apetyty widzów, film otwierający festiwal w Cannes – Wielki Gatsby zwiastuje wspaniałe widowisko, które będzie ucztą dla oka, przyczyną poruszeń i spełnieniem dla żądnego zgrabnej treści umysłu. Film w reżyserii Baza Luhrmanna z Leonardo DiCaprio i Carrey Mulligan w rolach głównych wchodzi na ekrany polskich kin już w najbliższy piątek (17.05), a ja tymczasem mam dla Was niespodziankę. Jako że fabuła filmu oparta jest na motywach powieści jednego z najsłynniejszych pisarzy amerykańskich F. Scotta Fitzgeralda, wspólnie z dystrybutorem filmu Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o.o. przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki.
 
Wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

 

Na obrzeżach której metropolii rozgrywa się akcja powieści (i filmu) Wielki Gatsby?

 

Odpowiedzi przesyłajcie na adres apetyt-na-film@o2.pl do niedzieli (19.05), do godziny 20. Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej drogą mailową; dodatkowo wyniki zostaną opublikowane na blogu i fanpage (tutaj), na którym w najbliższych dniach będą pojawiać się małe podpowiedzi – zaglądajcie więc i ślijcie maile z odpowiedzią:)

 

Nagrodą w konkursie jest 5 egzemplarzy powieści F. Scotta Fitzgeralda Wielki Gatsby.

 

Wielki Gatsby – najsłynniejsza powieść F. Scotta Fitzgeralda – w chwili ukazania się został uznany za najpełniejszy obraz ,,straconego pokolenia”, którego dojrzewanie do dorosłości przypadło na lata pierwszej wojny światowej.

Romantyczna miłość, przyjaźń, amerykański sen o szczęściu i sukcesie dostępnym dla każdego to stereotypy, które przynoszą głównemu bohaterowi – Jayowi Gatsby’emu, parweniuszowi przedzierzgniętemu w bogacza – tragiczne rozczarowanie. Miłość zniszczył kult pieniądza, przyjaźń okazała się pustym słowem, a sukces finansowy nie wprowadził go tak naprawdę do ,,lepszej” sfery.

 

Jak podzwonne brzmią najsłynniejsze chyba słowa tej powieści: ,,Tak oto dążymy naprzód, kierując łodzie pod prąd, który nieustannie znosi nas w przeszłość”.  

 

Wznowione wydanie w nowym przekładzie to dzieło Domu Wydawniczego REBIS.

 

Powodzenia!

 

Źródło zdj.: qz.com

 

7 myśli nt. „KONKURS ("Wielki Gatsby")

  1. Uwielbiam przede wszystkim powieść, ale nie będę tutaj podpowiadać :) na film czekam z niecierpliwością bo bardzo lubię Luhrmana (w szczególności Moulin Rouge!) i liczę, że ta ekranizacja mi się spodoba. Te wcześniejsze niestety w ogóle mnie nie porwały…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.