Najlepsze plakaty filmowe 2012 roku

ides-of-march-title-banner
Będzie krótko, bo rzecz dziś do oglądania, a nie do czytania. O plakatach filmowych pisać można wiele. Można rozkładać na czynniki pierwsze ich poszczególne warstwy, omawiać kolorystykę, motyw przewodni, rozmieszczenie informacji itd. Ze mnie żaden plastyk czy inny artysta, więc z trafnością interpretacji bywa różnie, ale co i jak robi na mnie wrażenie, to moje. Bez zbędnych więc słów – oto kilkanaście najciekawszych według mnie plakatów filmowych reklamujących tytuły, które miały u nas premierę w tym roku. W porządku chronologicznym (data premiery), z uwzględnieniem plakatów zagranicznych i tych, które – niesłusznie – potraktowano po macoszemu i podano wyłącznie w charakterze dodatku do materiałów filmowych.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Który plakat podoba Wam się najbardziej? Jakie są Wasze propozycje? Dzielcie się:)

 

Zobacz też:

Najlepsze plakaty filmowe 2013 roku
Najlepsze plakaty filmowe 2014 roku
Najlepsze plakaty filmowe 2015 roku
 

24 myśli nt. „Najlepsze plakaty filmowe 2012 roku

 1. Najbardziej pomysłowy: Idy Marcowe,
  Najładniejszy: Moonrise Kingdom
  Shame spoko, ale słabo sfotoshopowane ciało
  Niezłe też były plakaty do Killing Them Softly, ale z tego co pamiętam były lepsze niż ten zaprezentowany.
  Ogólnie, fajny wybór.

  Przy okazji, zapraszam na http://filmbuzz.pl

 2. Ciekawa zestawienie, coraz to bardziej mnie zaskakujesz i potwierdzasz że prowadzisz najlepszego filmowego bloga.

  Aż chce się tu komentarze pisać i razem z Tobą bawić filmami, dlatego też …

  Uważam że plakat id marcowych jest najfajniejszy, genialnie oddaje całą naturę filmu. Na drugim miejscu obcas z batmana bo symbolizuje moją ulubioną postać. Zaś podium zamyka plakat z Hobbita, zgodze się z wczesniejszym komentarzem że jest w nim coś tajemniczego.

  Pozdrawiam, do następnej recenzji (choć pewnie zajrze tu już jutro ).

 3. Widząc tytuł posta, byłem niemal pewien, że plakat z obcasem Cat Woman do Batmana na bank się tu znajdzie. Sam bym go umieścił:) Naprawdę ciekawy jest też poster do Moonrise Kingdom. Ale przyznam szczerze, że ja jakoś ostatnio bardziej zwracam uwagę na fanowskie plakaty minimalistyczne, bowiem na ogół profesjonalne plakaty zaczynają być tworzone na jedną modłę. A dopiero fani puszczają wodze fantazji:)

  Pozdrawiam

  • zgadzam się co do fanowskich plakatów, ostatnio zaczęłam je trochę podpatrywać i naprawdę stwierdzam, że niektóre są rewelacyjne. Aż żal, że nie są udostepniane szerszej publiczności, ktora musi ogladać takie straszne poczwary promujące filmy.

 4. Jak dla mnie najlepsze plakaty ma Batman, odpowiednio ilustrują jego klimat.

  Podoba mi się też pierwszy plakat z Hobbita, bo niby jest taki malowniczy i wymowny ale jednak skrywa jakąś niebezpieczną tajemnice.

  Pozdrawiam Celta.

  • Wow, rzeczywiście niesamowity, choć film do najnowszych nie należy. Podobny motyw widziałam na jednym z plakatów do „The Dark Knight Rises”.

   Dziękuję i również życzę wszystkiego dobrego!:)

 5. Odwróceni zakochani – ten pokazywany w Polsce był ciekawy, ale Rosja miała lepszy. :)
  ParaNorman ma też kilka fajny.
  W sumie jak się poszuka to sporo by tego było. :)

  • Zgadzam się, ciekawy plakat. Nawet się zastanawiałam nad włączeniem go do listy, ale ostatecznie stwierdziłam, że bazuje mocno na koncepcie filmu, więc odrzuciłam. Może niesłusznie:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.